Lillestrøm kulturskole – helt i hundre
Søn. 19. apr.
2 forestillinger
Praktisk informasjon
Garderobe
Lillestrøm Kultursenter har gratis, selvbetjente garderober til høyre når du kommer inn hovedinngangen. Her kan du låse inn det du ønsker av klær og øvrig.
Servering
Det vil være åpent for servering i Teatertorget fra en time før forestilling dersom du ønsker enkel snacks eller noe å drikke før forestillingen. Drikke i plastglass kan medbringes inn i salen.
På toalettet under forestilling?
Dersom du trenger å benytte toalettet under forestillingen, vent gjerne på applaus både ved utgang og inngang, slik at artist og publikum ikke forstyrres mer enn nødvendig. Utgang opp trappen, bak i salen til venstre.
Handicapplasser
Stjernesalen har fire plasser på balkong. Heis må benyttes. Kan kun kjøpes i billettluka, evt. reserveres per telefon.
Fremkommelighet for bevegelseshemmede
I Lillestrøm Kultursenter er det heis, så det er uproblematisk å ta seg frem med rullestol og rullator.
Stjernesalen har teleslynge.
Parkering
Velkommen til Kulturparken P-hus i Kvartal 1 (rett ovenfor Lillestrøm Kultursenter). Byhaven P-hus ligger også rett i nærheten. PS! Det er gratis parkering ved Lillestrøm rådhus på hverdager etter kl. 17.00 og i helgene.
Det er 8 HC-plasser i umiddelbar nærhet til huset, henholdsvis i Voldgata og Kirkegata.
Offentlig kommunikasjon
Tog- og busstasjon to minutters gange fra kultursenteret.
– 15 years from Folsom to Jackson. Velkommen til en kveld med kjærlighet, legender og tidløs countrymusikk!
I 2027 markerer The Boys Named Sue sitt 15-årsjubileum og feiringen gjøres på den eneste riktige måten: På veien, med låtene som publikum aldri blir lei av å høre og synge med på. Samtidig ville Johnny Cash selv ha fylt 95 år i 2027. Jubileet blir dermed en dobbel hyllest, til bandets lange reise og til arven etter The Man in Black.
Med «The Johnny Cash & June Carter Show – 15 years from Jackson to Folsom» tar bandet publikum med på en musikalsk ferd gjennom kjærligheten, kampene og sangene som definerte Johnny Cash og June Carter. Forestillingen bygger videre på deres forrige suksessfulle show «Duets of Two Darlings», og løfter den inn i et jubileumsår fullt av historie, nerve og spilleglede.
Her får du de udødelige låtene «Jackson», «It Ain’t Me Babe», «Ring of Fire», «Folsom Prison Blues» og «San Quentin», fremført med respekt, innlevelse og formidlingskraft. Sangene bindes sammen av historien om Johnny og June: et partnerskap preget av både motstand og samhold, som satte dype spor i countrymusikken.
Siden premieren i 2025 har showet spilt for fulle hus fra Tromsø til Stavanger. Bandet har i over 15 år turnert landet rundt med denne musikken, i kulturhus, kirker og fengsler. Alltid med samme mål: Å formidle låtene og historiene med respekt og energi. Dette er mer enn en konsert. Det er en fortelling. En feiring av kjærlighet, legender og tidløse sanger, og av et band som markerer sitt 15-årsjubileum med det de kan best: å reise land og strand rundt med Johnny og June i bagasjen.
Velkommen med på en reise fylt av allsang, følelser og tidløse klassikere – fra Jackson til Folsom.
Arrangør: OnStage AS
Billletter kr 500 / showmeny kr 1089
Showmeny består av billett til showet, samt tre-retters middag i Scene 5 før forestillingen. Kan dessverre ikke kjøpes på web, da bord må reserveres. Ring 64 84 55 50 for bestilling.
Dersom du ikke ønsker showmeny, men allikevel ønsker å reservere et bord i Scene 5 kan du klikke her.
Søket ditt ga dessverre ingen treff.