Karius og Baktus
Søndag. 26. oktober
kl. 13.00
Praktisk informasjon
Garderobe
Lillestrøm Kultursenter har gratis, selvbetjente garderober til høyre når du kommer inn hovedinngangen. Her kan du låse inn det du ønsker av klær og øvrig.
Servering
Det vil være åpent for servering i Teatertorget fra en time før forestilling dersom du ønsker enkel snacks eller noe å drikke før forestillingen. Drikke i plastglass kan medbringes inn i salen.
På toalettet under forestilling?
Dersom du trenger å benytte toalettet under forestillingen, vent gjerne på applaus både ved utgang og inngang, slik at artist og publikum ikke forstyrres mer enn nødvendig. Utgang bak i salen på høyre og venstre side.
Handicapplasser
Fire plasser midt i salen på høyre side er avholdt for rullestol. Kan kun kjøpes i billettluka, evt. reserveres per telefon.
Fremkommelighet for bevegelseshemmede
I Lillestrøm Kultursenter er det heis, så det er uproblematisk å ta seg frem med rullestol og rullator.
Teleslynge
Fra rad 1 til og med rad 16.
Parkering
Velkommen til Kulturparken P-hus i Kvartal 1 (rett ovenfor Lillestrøm Kultursenter). Byhaven P-hus ligger også rett i nærheten. PS! Det er gratis parkering ved Lillestrøm rådhus på hverdager etter kl. 17.00 og i helgene.
Det er 8 HC-plasser i umiddelbar nærhet til huset, henholdsvis i Voldgata og Kirkegata.
Offentlig kommunikasjon
Tog- og busstasjon to minutters gange fra kultursenteret.
Velkommen til en helt ny og interaktiv teaterforestilling for hele familien!
Jørn Lier Horsts bøker om Detektivbyrå nr. 2 er en av Norges aller mest populære bokserier for barn og unge, med over 3 millioner solgte bøker siden første utgivelse 2013. Flere av bøkene ligger konstant på utlånstoppen hos landets biblioteker. Operasjon Edderkopp er skrevet i samarbeid med Jørn Lier Horst og hadde urpremiere på Edderkoppen Scene i Oslo februar 2025.
Publikum får selv velge hvem som er den skyldige på hver enkelt forestilling. Dette gjør at ingen forestilling er lik og barna blir dratt med inn i historien på en ny og spennende måte.
OM HISTORIEN
Det er en bølge av innbrudd i lille, idylliske Elvestad. Det er helt opplagt saker som passer for Detektivbyrå nr. 2! Tirill og Oliver (og selvfølgelig super-sporhunden Åtto) er erfarne detektiver, selv om de er unge. De har løst mange mystiske, rare og spennende saker før, og de ordner opp nå også. Men selv om det ikke er de samme tyvene, så virker det som om alle innbruddene henger sammen. Nesten som om noen sitter bakgrunnen og trekker i trådene. Som en Edderkopp …
Dette er så mystisk at Tirill og Oliver (og Åtto!) trenger all den hjelpen de kan få. Og hvem er vel bedre til å hjelpe enn publikum som sitter i salen? Her får alle lov til å være med å løse saken, og publikum kan selv velge ut den skyldige!
Som alltid når Tirill og Oliver (og Åtto!) setter i gang, blir det fart og spenning, skurkejakt og mysterier, dumme skurker og smarte skurker, blindspor og masse godt detektivarbeid! Vi får også møte en del av Elvestads innbyggere, som Fru Surke, politibetjent Torvaldsen, bestefar Franz og mange flere.
Kom og hjelp Tirill og Oliver (og Åtto!) dere også!
Passer fra 5 år og oppover.
Varighet: 2 timer inkl. pause.
Arrangør: Nama Management & Events AS og Lillestrøm Kultursenter
Billetter kr 425 / medlem kr 400
Søket ditt ga dessverre ingen treff.