Sigvart Dagsland Sigvart Dagsland

Sigvart Dagsland

Torsdag 30. oktober kl. 19.00

Teatersalen

Praktisk informasjon

Garderobe
Lillestrøm Kultursenter har gratis, selvbetjente garderober til høyre når du kommer inn hovedinngangen. Her kan du låse inn det du ønsker av klær og øvrig.

 

Servering
Det vil være åpent for servering i Teatertorget fra en time før forestilling dersom du ønsker enkel snacks eller noe å drikke før forestillingen. Drikke i plastglass kan medbringes inn i salen.

 

På toalettet under forestilling?
Dersom du trenger å benytte toalettet under forestillingen, vent gjerne på applaus både ved utgang og inngang, slik at artist og publikum ikke forstyrres mer enn nødvendig. Utgang bak i salen på høyre og venstre side.

Handicapplasser
Fire plasser midt i salen på høyre side er avholdt for rullestol. Kan kun kjøpes i billettluka, evt. reserveres per telefon.

Fremkommelighet for bevegelseshemmede
I Lillestrøm Kultursenter er det heis, så det er uproblematisk å ta seg frem med rullestol og rullator.

Teleslynge
Fra rad 1 til og med rad 16.

Parkering
Velkommen til Kulturparken P-hus i Kvartal 1 (rett ovenfor Lillestrøm Kultursenter). Byhaven P-hus ligger også rett i nærheten. PS! Det er gratis parkering ved Lillestrøm rådhus på hverdager etter kl. 17.00 og i helgene.

Det er 8 HC-plasser i umiddelbar nærhet til huset, henholdsvis i Voldgata og Kirkegata.

Offentlig kommunikasjon
Tog- og busstasjon to minutters gange fra kultursenteret.

Sigvart Dagsland er en institusjon i norsk musikkliv, og høsten 2025 er han igjen på scenen hos oss.

Sigvarts konserter inneholder mye av det aller beste: I sentrum finner vi de melodiøse poplåtene med tekster som griper rett inn i dagliglivet vårt, formidlet av en av våre største stemmer. Sigvart og gjengen hans har en unik scenetilstedeværelse som gjør at hver konsertopplevelse føles annerledes enn den forrige. Og så er jo låtkatalogen formidabel. Her får du høre sanger fra fem tiår, eller uttrykt av Sigvart selv: Nye låter, eldre låter og steingamle låter.

Med seg på scenen har han gode venner som han har spilt med lenge, medmusikantene Torjus Vierli (keyboards) og Jango Nilsen (trommer)

Lyd: Helge Leirvik, Hove West

Lys: Terje Eidsør, Hove West

Foto: Hans Fredrik Asbjørnsen

Arrangør: Hihat Management og Lillestrøm Kultursenter

Billetter kr 575 / medlem kr 550 / showmeny kr 1.089

Showmeny består av billett til showet, samt tre-retters middag i Scene 5 før forestillingen. Kan dessverre ikke kjøpes på web, da bord må reserveres.

Dersom du ikke ønsker showmeny, men allikevel ønsker å reservere et bord i Scene 5 kan du klikke her