Scrooge – et juleeventyr – PREMIERE
27. nov. – 13. des.
14 forestillinger
Praktisk informasjon
Velkommen til Lillestrøm kirke!
Vi kan by på et spennende tilbud med mange fine konsert- og kulturopplevelser i løpet av året.
Kirken er en sentral konsertkirke på Romerike. Lillestrøm menighet arrangerer selv mange konserter, i tillegg til at mange eksterne konsertarrangører flittig bruker kirken.
Det er inngang for bevegelseshemmede ved hovedinngangen og HC-toalett i våpenhuset (rommet man kommer inn i – før kirkerommet).
Det er ikke nummererte plasser i kirken, så det selges ikke plassbilletter. Fritt setevalg ved ankomst. Lillestrøm kirke godtar ledsagerbevis på alle konserter.
Når vintermørket senker seg over Lillestrøm og de første snøfnuggene legger seg som et stille teppe, fylles Lillestrøm kirke av juletoner som varmer.
Lillestrøm Byorkester inviterer til en stemningsfull julekonsert der klassiske perler, kjente julesanger og nye musikalske øyeblikk skaper den perfekte starten på adventstiden.
Med seg på scenen har de solister fra Lillestrøm videregående skole, unge talenter som gir julens melodier et friskt og rørende uttrykk. Sammen skaper de en kveld fylt med varme, fellesskap og den helt spesielle magien som bare levende musikk kan gi.
La julefreden senke seg, og bli med på en musikalsk vinternatt der lys, klang og tradisjon møtes. Dette er konserten som gir deg julestemningen du har ventet på.
Dirigent: Gunleik Borge Urfjell
Arrangør: Lillestrøm Byorkester
Billetter kr 150 / barn under 16 år fri entré
Søket ditt ga dessverre ingen treff.