Kundeklubb-rabatt!

TURNÉSTART – HANNE BOEL TRIO+

FRE 26. JAN KL. 19.00 Teatersalen BILLETTER KR 595,-

Kjøp billett Legg til i kalender

I starten av 2024 slipper Hanne Boel et nytt album med 10 låter, som nettopp gjenspeiler den nye trio+, og repertoaret bestående av nye låter, tolkninger av Hannes eldre sanger og tolkninger av andres sanger. Den første singelen slippes høsten 2023.

Etter en årrekke der Hanne Boel har dykket dypt ned i sin akustiske trio med to gitarister og et rolig uttrykk, skrur hun nå opp armbevegelsene litt ved å utvide trioen med noen få musikere, blant annet en trommeslager/perkusjonist og en pianist/trompetist.

Det legges fortsatt vekt på inderlighet, groove, sterke kor og Hannes stemme i sentrum. Låtene blir et bredt utvalg av kjente låter fra 80- og 90-tallet blandet med nye låter og nytolkninger av Hannes favorittlåter fra det nære inderlige til det litt groovy og bluesy.

I 2020 ga Hanne Boel ut det kritikerroste albumet «Between Dark and Daylight», som høstet lovord fra samlet Dansk presse. I 2021 kom albumet «Kopi». Hannes første album på dansk, hvor hun tolker klassikere fra nyere dansk musikk.

Vi på Lillestrøm Kultursenter er stolte over at Hanne har lagt turnéstarten sin til oss og ønsker henne og bandet hjertelig velkommen tilbake til verdens beste publikum.

Arrangør: Rocksport Booking og Lillestrøm Kultursenter

Billetter kr 595,- / medlem kr 575,- / showmeny kr 1.074,-

Showmeny består av billett til showet, samt middag i Scene 5 før forestillingen. Kan dessverre ikke kjøpes på web, da bord må reserveres.

Dersom du ikke ønsker showmeny, men allikevel ønsker å reservere et bord i Scene 5 kan du klikke her

ARRANGEMENT: